DOLAR: TL
EURO: TL

Türkiye’ye Gelmeden Önce Bunları Kontrol Edin

4.628 kez görüntülendi

Türkiye’ye Gelmeden Önce Bunları Kontrol Edin

Gurbete yolculukta geri dönüş veya izin arifesinde son durak Türkiye. Bu anlamda Türkiye’ye girmeden önce muhakkak yanınızda olması gereken bir takım belgeler ve bu belgelere ait prosedürler var. Bunların uygulamanız, bunları bulundurmanız zorunlu bir gerekçedir. Zor durumda kalmamak için seyahat esnasında kolayca ve refahlı şekilde hareket etmek için hava yolu, kara yolu veya diğer yollardan gelen gurbetçilerimizin yanlarında olması gereken evraklar bulunmakta. Bu evraklar sizlerin güvenliğiniz için talep edilmekte olup, prosedür gereği sınırda zorluk yaşamamanız için sınır kapısı görevlileri tarafından talep edilmektedir.

Öncelikle yola çıkmadan önce muhakkak pasaportunuzun ve vizenizin geçerlilik süresini kontrol ediniz. Süresi dolmuş vize veya pasaportlarınızı bulunduğunuz ülkelerin konsolosluklarında yenilemeniz gerekmektedir. İkinci kontrol edilmesi gereken ise oturma ve çalışma iznidir. Bu izinlerin sürelerinede dikkat etmeniz gerekmektedir. Ehliyetinizin ve sağlık sigortanızın durumu, gümrüğe tabi olan eşyalarınızın fatura belgelerinin eksiksiz olduğunu muhakkak kontrol ediniz.

Bu bilgiler ışığında sağlık ve güvenli bir yolculuk için hız sınırlarını geçmeden, trafik kurallarına uyarak hareket etmenizi öneriyor, kazasız belasız yurdumuza gelip, aynı şekilde evlerinize dönmenizi diliyoruz.

izinyoluturkiye.com – Her Yer TÜRKİYE Her Yerde TÜRK

Türkiye’ye Gelmeden Önce Bunları Kontrol Edin Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık