DOLAR: TL
EURO: TL

Eskişehir Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı

4.049 kez görüntülendi

 

=> Resim Galerisine Gitmek İçin Buraya Tıklayınız.

Kısaca Sazova Parkı olarak isimlendirilen park Türkiye’deki en özgün parklar arasındadır ve gelişimi halen devam etmektedir. 400 bin metrekare alan üzerinde kurulan parkı gezmek ve görülecek yerlerini görmek için bir gününüzü ayırmanız gerekebilir. Park Eskişehir’de Kütahya Yolu üzerinde bulunmaktadır. Hususi otomobil ile ulaşımınız kolay ve rahat olacaktır. Şehir merkezinden geçen 3-4 tane farklı otobüs hattını kullanarak da Sazova Parkı’na gelebilirsiniz. Bu hatların her biri 15-20 dakikalık aralıklarla kalkmaktadır. Yani en fazla 5-10 dakikalık bir bekleme ve yarım saatten daha az süren bir yolculuk ile parka ulaşabilirsiniz.

Sazova Parkı’nda dikkatinizi çekebilecek çok sayıda bölüm bulunmaktadır. Bunların arasında en çok ziyaretçi çeken bölümler ise Sualtı Dünyası, Korsan Gemisi, Bilim Merkezi ve Uzay Evi, Masal Şatosu olarak isimlendirilen bölümlerdir.

ETİ SUALTI DÜNYASI: 80’den fazla türdeki 2000’in üzerindeki balık çeşidi sergilenmektedir. Atlas Okyanusu Ya da Güney Amerika göllerinden getirilmiş olan türleri ve dünyanın birçok yerinden getirilen balık türlerini görebilirsiniz.

KORSAN GEMİSİ: Birebir ölçülerde bir korsan gemisi olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Kaptan köşkü ya da zindan gibi bölümler ilginizi çekecektir

SABANCI BİLİM DENEY MERKEZİ VE UZAY EVİ: Çocuklarınız için ideal gezi yerlerinden biri. Verilen bilgiler ve yapılan aktiviteler çocuklarınızın bilim merakını olumlu yönde etkileyecek. Uzay Evi bölümünde ise evren ve astronotluk hakkında ilginç bilgiler edinebilir ve çocuğunuzun bu alana yönlenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

MASAL ŞATOSU:  Parkta en çok dikkat çeken yapı demek mümkün.Çocuklar kadar büyüklerin dikkatini de çekiyor. Şatoda rehber eşliğinde düzenlenen turlar yarım saat kadar sürüyor ve şato girişindeki gişeden giriş almanız gerekli. Şatodaki genel ziyaret alanlarını ücretsiz olarak da gezmek mümkün. Bu alanlar Hediyelikçi, 1 Varmış 1 Yokmuş, Sihirli Elma Kafe ve Seyir Teras, koridorlar olarak isimlendirilen bölümler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık